Paměti starého psa

Psí nářek

Ne vždy se vše podaří, ne všechno je vždy hezký. Bohužel  jsou i chvíle, kdy něco bolí, schází, kdy se radost vytrácí, ale takový je nejen psí život.

Toto krásné video jsem dostal jako dárek od Jitky a Oskara. Děkuji za něj.

http://www.youtube.com/watch?v=jpsWMkNz7mw

4 001.jpg

  O spánku se říká, že je milosrdný. Je to pravda, když pejsek spí, nic ho nebolí. Tedy pokud to jde spát.

OBLUDA

4 057.jpg

Na světě žije Obluda. Je obrovská, má chapadla po celé zemi, číhá na vše živé. Je zákeřná, neviditelná a neskutečně hloupá. Myslí si, že nás všechny polapí a až ten boj vyhraje zůstane sama na celém světě. Nikdy nepochopí, že každý, koho chytne s ní svede sic nerovný boj, ale boj, který má ta Obluda předem prohraný, protože zapomíná na psí, lidská a třeba i kočičí srdce. V těch se vždy uchovávají ty nejkrásnější okamžiky a žádná Obluda proti tomu nic nezmůže.

Několikrát se mi stalo, že jsem se dostal do nějaké té rozepře . Moje Pretinka, ta ne, ta nikdy s nikým nebojovala, vždy byla ten bojácný vzadu. Až teď se to změnilo. Chytila jí ta Obluda a naše Pretinka s ní svede ten nejtěžší boj.

Nedej se, kousej a drápej jí, co jen síly stačí. Já, i moje lidská smečka ti fandíme a předem víme, že největší pohár pro vítěze patří jen jednomu - Prety Poly z Ďáblovy Studánky.