Paměti starého psa

Pretinka

Něco o Pretince

Před pár lety jsem jezdil s lidskou smečkou na chatu, to vám byla paráda . Mohl jsem si celé dny nadávat všem, co šli kolem, až mě tlama bolela. Pak se to jednoho dne náhle změnilo. Přišla velká voda a tu chatu nám odnesla a já měl utrum. Aby toho nebylo málo, tak mi ta voda i něco přinesla. Bylo to menší než já, chlupatý taky jako já, jen ne tak hezký, starý jako já s mělo to dlouhatánký jméno Pretty Poly z Ďáblovi studánky. No prostě nějaká paní hraběnka. Jenže jí zámek taky vzala voda, tak jednoho dne přišla na návštěvu a už zůstala. Nejprve mě to štvalo, užírala mi moje jídlo, zabírala mi moje místa a dokonce jsem se s ní musel podělit o lidskou přízeň, ale nakonec jsem si na ní zvyknul. Je to sice stará baba - je jí stejně jako mě 11 let, ale pořád je to poděs. Má ale jednu dobrou vlastnost, hlídá, zatím co já můžu v poklidu chrupkat. 

 

Ale teď vážně.

Pretinka se narodila 8.10 1998 v Ďáblově  Studánce. Matka je Carmen Merydor - asi nějaká cizinka co ? Otec prý  byl  Rock´N Roll. To musel být mejdan, já na ty diska nechodím, tak to nemohu posoudit, co se to tam děje, ale podle tohohle sodoma gomora velebnosti. A už v tom zase lítám. Jo a má sestru, ale ta emigrovala do Rakous. Já mám 6 sourozenců heč.

Prety původně měla putovat na Slovensko, ale znáte to, ženský. Nějak si spletla světový strany a po několikadením pochodu na Bratislavu se ocitla v Praze no a pak už to měla jen kousek k nám. A to je tak asi všechno, čuchám nějakou dobrotu, jdu obhlídnout hrnce.

Dne 2.3 nás Pretinka navždy opustila, šla hledat nebeskou louku plnou sluníčka.