Paměti starého psa

Michal

Co mám o sobě říci ? Jmenuji se Michal, tedy alespoň si to myslím a jsem shetlanský ovčácký pes, čili zkráceně šeltie. Letos mi bude 11 let.

No ono to se mnou není zas tak jednoduchý. Když jsem byl ještě malé robátko, tedy štěňátko, zak mi říkali Ťulínek ( fuj to je jméno) , pak jsem dostal jméno Míša, ale to znělo moc obyčejně, tak jsem se přejmenoval na Michal, to už zní dobře ne ?

S tím ovčáckým psem je to taky nějak na levačku. Moji předkové prý na ostovech hlídali ovce. Ne že bych to nezvládnul i já, jen kdybych věděl, co to ty ovce jsou, nic podobnýho jsem nikdá neviděl. Jako malej jsem měl tetu kozu, to by mohlo být podobný ne ? Když si ale vzpomenu, co to bylo za semetriku, jak mě trkala do ubohý prdelinky, jau, jau, tak nevím, nechtěl bych jich potkat více. Ale hlídat umím, to zase jo. Hlídám misku, kdy do ní něco kápne, hlídám lednici, kdy se otevře, hlídám při jídle jestli někomu něco neupadne, takže hlídač, to já jsem určitě dobrej.

odpolední hlídání.jp

tady zrovna hlídám ..... no nebudeme zabíhat do podrobností že ?

Tak to bude dlooouhej seznam .

Od malička jsem měl rád běhání venku. Jelikož mi málo kterej vořech stačil, tak jsem si vypomohl po svém a kilometry jsem naběhal za tenisákem, až mám z toho nosení zuby placatý.

Pak mám rád jídlo. Musí to trochu smrdět masem a hlavně, musí toho být hodně, to je moje.

Další úchylku jsem si vypěstoval ( vlastně ne já, to ty moji človečí kamarádi mě k tomu nutili) na smetánek. Já rád mlsám tuhle bílou dobrotu v kelímku, jen ty kelímky jsou nějaký maličký.

No taky mám rád ty svý lidi a to moje malý chlupatý neštěstí, ale o tom později.

Taky se rád nechávám drbat od lidí, co k nám přijdou, no prostě mám rád samý dobrý věci.

A teď poslední dobou ještě rád spím, ale porád mě někdo budí, šramotí, bouchá, z toho by se pes zvencnul.

Tak především nesnáším ten potupnej trychtýř, co mi dali na hlavu !!! Prý je to pro moje dobro. Houbeles, je to hrůza, nedá se v tom chodit, jíst ani spát a už vůbec ne lízat a kousat různé části mého vypracovaného těla.

Taky mě deptá těch milion schodů, co jsem za svůj život nachodil. Vůbec nechápu, proč takovou zbytečnost lidi vymysleli.

Taky nejsem zrovna společenský plemeno, takže pejsky ve svém okolí zrovna neé.

No jestli si na něco ještě vzpomenu, dám vám vědět jo ?

1 160.jpg

Já, jako psí miminko

Celoživotní láska

1.jpg

Tak hafani, tohle je Bekinka, moje celoživotní láska. Co já se kolem ní navrtěl, co jí našpital básniček do ouška. Vypadá skoro jako já, jen je o chpoupek menší. Je to trpasličí špička, ale nádherá

Sákryš, když jí vidím, vždycky si poslintám náprsenku.

jedna z mých lidí.JP

jo drbáníčko, to je taky parádička

s míčkem.JPG

tenisáky, to je moje

1 027.jpg

prý pro moje dobro, no řekněte, není to potupný ?

1 046.jpg

to je schodů, nechce mě náhodou někdo odnést ?

Léto 2009

1 004.jpg

Tak to jsem já v červenci 2009 a vyjímečně nespím